Том Хенкс ќе ја води свечената програма на инаугурацијата на Бајден

пред 6 дена

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на 20 јануари, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, објавија организаторите на овој настан.

Во специјалната емисија, која ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка“, ќе учествуваат и некои други познати личности во САД, како што се Џон Бон Џови, Деми Ловато, Џастин Тимберлејк и Ент Клемонс.

Бајден и потпретседателката Камала Харис ќе положат свечена заклетва тој ден и ќе одржат воведен говор на церемонијата.

Програмата ќе се емитува на Си-Би-Ес, Еј-Би-Си, Си-Ен-Ен, Ен-Би-Си, МСНБЦ и ќе се емитува на Јутјуб, Фејсбук, Твитер и некои други онлајн платформи.

Share

Watch Ex-Arm Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/xpr4/ep-1) at AnimeHeaven animeheaven dragon ball z

Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview at AnimeFreak animefreak attack on titan

Scroll to Top