Трамп: Вечерва излегувам од болница, се чувствувам подобро отколку пред 20 години

пред 12 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва објави дека околу 18.30 по локално време ќе ја напушти воената болница „Волтер рид“, во која беше згрижен од петокот поради инфекција со коронавирус.

„Ќе го напуштам одличниот медицински центар „Волтер Рид“ денеска во 18:30 часот. Се чувствувам навистина добро! Не плашете се од Ковид. Не дозволувајте тоj да доминира во вашиот живот. Под администрацијата на Трамп, развивме навистина одлични лекови и знаење. Се чувствувам подобро отколку пред 20 години!“,објави американскиот претседател на Твитер.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>I will be leaving the great Walter Reed Medical Center today at 6:30 P.M. Feeling really good! Don’t be afraid of Covid. Don’t let it dominate your life. We have developed, under the Trump Administration, some really great drugs &amp; knowledge. I feel better than I did 20 years ago!</p>&mdash; Donald J. Trump (@realDonaldTrump) <a href=”https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1313186529058136070?ref_src=twsrc%5Etfw”>October 5, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Неколку американски медиуми, повикувајќи се на извори блиски на претседателот, денеска објавија дека Трамп, загрижен дека престојот во болницата го нарушува неговиот имиџ кај гласачите пред претстојните избори, уште вчера побарал да биде отпуштен од клиничкиот центар .

 

 

Share

Wedding Peach DX (Dub) (https://twistmoe.net/m/RNad) Episode 4

Pokemon: Meloetta's Moonlight Serenade Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Hitsugi no Chaika OVA animebee Episode Full english dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch City Hunter: Bay City Wars wcostream Episode Full wcostream dragon ball

Bagtheweb: https://www.bagtheweb.com/u/gogoanimebe/profile

Docs google: https://docs.google.com/drawings/d/1buZI4vghUa0vV840-xmrPNyDyTZ6q7jSW7MgqOhLGX0/edit?usp=sharing

Scroll to Top