Трамп загрижен дека изгледа неодлучен, побарал уште вчера да ја напушти болницата

пред 3 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој беше хоспитализиран поради инфекција со коронавирус, вчера побарал да биде пуштен од болница, објави Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори.

Изворот навел дека Трамп сака да ја напушти болницата, затоа што неговиот престој таму, според неговата перцепција, прави тој да изгледа како колеблив човек и проектира слабост пред гласачите на претстојните избори, закажани за 3 ноември.

„Њујорк Тајмс“ исто така објави дека американскиот претседател сакал што побргу да ја напушти болницата.

Состојбата на Трамп продолжи да се подобрува, а во Белата куќа се надеваат дека тој ќе ја напушти болницата во текот на денот, јави „Фокс њуз“, повикувајќи се на изјавата на шефот на кабинетот на Белата куќа, Марк Медоуз.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top