Трамп: Моите избирачи ќе имаат многу силен глас во иднина

пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска рече дека неговите поддржувачи и сите Американци кои гласаа за него на изборите во 2020 година во САД ќе имаат „многу силен глас уште долго време“.

„75.000.000 големи американски патриоти кои гласаа за мене, Америка на прво место и ние ќе ја направиме Америка повторно голема, ќе имаат многу силен глас уште долго време. Тие нема да бидат непочитувани или третирани неправедно на кој било начин и форма”, напиша Трамп на Твитер.

Откако неговите приврзаници упаднаа на Капитол по насилни протести во Вашингтон во средата, Трамп вети дека ќе обезбеди „уредена и непречена“ транзиција на власта на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден на 20 јануари.

Share

Touch Episode 101

TwistMoe: Turnover anime episode Full online free at https://twistmoe.net dubbed anime

Nanami-chan 3rd Series Episode 16

KissAnime: Ariel Deluxe anime episode 2 online free at https://kissanime.mx a silent voice kissanime

Utellstory: https://www.utellstory.com/profile/stories/76929

Patreon: https://www.patreon.com/gogoanimebe

Scroll to Top