Турција одобри употреба на кинеската вакцина, министерот за здравство веќе ја прими

пред 6 дена

Турската официјална Агенција за лекови и медицински помагала издаде одобрение за итна употреба на кинеската вакцина против Ковид-19 на компанијата „Синовак“, објави денеска турската новинска агенција Анадолија.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган неделава рече дека вакцинацијата ќе започне утре или во петок, откако во Турција пристигнаа три милиони од откупените 50 милиони дози на вакцината „КоронаВак“ на кинеската компанија „Синовак“.

Share

Our Last Crusade or the Rise of a New World (https://funimationfree.com/m/J77A) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation price

Watch Banana Fish Episode 17 at AnimePlanet anime planet slime

Scroll to Top