Унгарската полиција спречи влез на повеќе од 600 мигранти

пред 8 месеци

Од петокот до вчера, унгарската полиција приведе или затекнаа 613 мигранти во обид илегално да ја преминат српско-унгарската граница, соопшти денеска унгарската полиција.

Минатиот викенд, полициските и воените патроли затекнаа 240 лица на територијата кои не можеа да го докажат својот законски престој во Унгарија.

Според унгарскиот закон, сите илегалци биле придружувани до оградата на унгарско-српската граница.

Во изминатите три дена, полицијата и војниците спречија 373 мигранти илегално да ја преминат унгарската територија, да прескокнат или да ја пробијат оградата на границата, а против 11 лица поднесени се кривични пријави поради криумчарење луѓе, соопшти унгарската полиција.

Share

Hyakko Extra Episode Full

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at KissAnime free anime

The Cockpit (Dub) (https://animeflix.nl/m/Jv7W) Episode 3

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimebe

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/408671

Scroll to Top