ФБИ уапси повеќе од сто луѓе по упадот во Конгресот

пред 8 месеци

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Конгресот и сега ги испитува поединците кои би можеле да ја загрозат безбедноста при инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден на 20 јануари.

– Ги проверуваме поединците кои би можеле да имаат план да го повторат насилството од минатата недела, изјави директорот на ФБИ, Критсофер Вреј.

Тој додаде дека од 5 јануари идентификувале повеќе од 200 осомничени.Значи, знаеме кои сте, ако сте тука, агентите на ФБИ ќе Ве пронајдат, посочи Вреј.

Share

Website https://twistmoe.net: Watch What Happens Before War? twistmoe Episode Full free anime

Watch anime online for free at 4Anime 4anime a silent voice

AnimeFLV: Chiruri anime episode Full online free at https://animeflv.uk dubbed anime

AnimeFreak: Tales of the Abyss Special Fan Disc anime episode 2 online free at https://animefreak.ws fire force animefreak

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animefreak-ws/

Scroll to Top