Франција може да стави вето на договорот по Брегзит

пред 5 месеци

Франција може да го искористи правото на вето за да го блокира договорот со Велика Британија по Брегзит, доколку не ги исполни барањата на Париз, особено во врска со риболовот, изјави министерот за европски прашања Клемент Бон.

– Ако се постигне договор што не е добар, ние ќе се спротивставиме, истакна Бон за радио „Европа 1“, додавајќи дека „секоја држава има право на вето“ на сè што ќе се појави од последните преговори за Брегзит, кои се водат во Лондон.

Share

AnimeHeaven dr stone anime heaven: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Cam-Nosub (https://animeheaven.pro/m/0rWP/ep-1)

AnimeDao animedao online: Watch SK8 the Infinity Episode 6 (https://animedao.nl/m/Q052/ep-6)

Scroll to Top