Хамнеи забрани увоз на вакцини од САД и од Велика Британија

пред 4 месеци

Иранскиот врховен лидер ајатолахот Али Хамнеи денеска и забрани на Владата да увезе вакцини против Ковид-19 од САД и од Велика Британија.

– Увозот на американски и британски вакцини во земјата е забранет. Тоа им го кажав и на официјалните лица и сега кажувам јавно, истакна Хамнеи во говорот што беше пренесуван на телевизија.

Тој додаде дека „ако Американците можат да произведат вакцина тогаш не би имале такво коронавирус фијаско во својата земја“.

Share

KissAnime watch anime: Log Horizon: Destruction of the Round Table (https://kissanimeonline.com/m/KV7y) Episode 12

AnimeDao animedao official site: Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 12

Scroll to Top