Хрватската армија оди да му помогне на Петриња

пред 9 месеци

По силниот земјотрес што денеска го погоди Петриња, хрватската армија тргна да му помогне на градот.

Според „Јутарњи лист“, најмалку 300 војници ќе пристигнат во Петриња.

Во центарот на Петриња се уништени многу куќи, едно дете загина, а засега не е познато дали има повеќе жртви и повредени.

Share

https://kissanime.mx seven deadly sins kissanime

https://animeflix.nl fire force animeflix

AnimeFreak: Grandeek anime episode Full online free at https://animefreak.ws amine freak tv

AnimeKisa: Beyond the Worlds anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch animes

Band: https://band.us/band/84512910

Oyaaa: https://oyaaa.net/AnimeFreak

Scroll to Top