Црни бројки во Србија, 4.955 новозаразени од Ковид-19, почина 31 лице

пред 6 месеци

Во последните 24 часа во Србија починало 31 лице од последици од коронавирусот, новозаболени се 4.955. Ова е пресекот од направените 13.429 тестови. Во моментов, хоспитализирани се 6.214 пациенти, од нив 212 се на респиратор.

Со денешните 31 во државата има вкупно 1.199 починати од Ковид-19. Процентот на смртност е 0.99 посто.

Владата на Србија усвои седум нови мерки за заштита од ширењето на коронавирусот кои стапуват на сила од вторник.

Share

KissAnime vinland saga kissanime: Hori-san to Miyamura-kun Episode 4

AnimeDao animedao pokemon: Watch Fire Force Season 2 Episode 1

Scroll to Top