Шпан: Резултатите од мерките во Германија се видливи, но не смееме да запреме

пред 5 месеци

Иако мерките за контрола на Ковид-19 почнаа да покажуваат резултати, потребни се дополнителни напори за ставање на вирусот под трајна контрола, изјави денеска германскиот министер за здравство Јенс Шпан.

– Потребно е понатамошно намалување на социјалните контакти и општата мобилност на земјата, а работата од дома треба да се разгледа уште повеќе, рече Шпан во изјава за АРД.

– Се чини дека бројките се намалуваат, што е добро, но сепак сме многу далеку од местото каде што сакаме да бидеме, рече министерот.

Share

KissAnime spirited away kissanime: The Misfit of Demon King Academy (https://kissanimeonline.com/m/j03O) Episode 13

AnimeTV dubbed anime: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 15 (https://animetv.cc/m/G4y9/ep-15)

Scroll to Top