Џенет Јелен предложена да управува со финансиите на САД

пред 4 месеци

Одборот за финансии на американскиот Сенат едногласно ја одобри кандидатурата на Џенет Јелен за министерка за финансии, што укажува дека таа лесно ќе добие одобрување во Сенатот.

Во исто време, републиканците изразија резервираност поради амбициозните планови на американскиот претседател Џо Бајден за зголемување на помошта за време на пандемијата, инвестирање во инфраструктура и зголемување на даноците.

– Нема сомнение дека таа е квалификувана за оваа улога, рече конзервативниот републикански сенатор Џејмс Ланкфорд, истакнувајќи има несогласувања во политиката со Џенет Јелен.

Share

4Anime 4anime heroes rising: My Hero Academia (Dub) (https://4anime.biz/m/q4KN) Episode 13

ANIMEFLIX anime online: Watch Naruto (Dub) Episode 100

Scroll to Top