Џорџија уште еднаш ја потврди победата на Бајден

пред 10 месеци

Џорџија денеска повторно ги потврди резултатите од претседателските избори на 3 ноември, потврдувајќи дека новоизбраниот демократски претседател Џо Бајден победи во таа американска држава, се наведува во соопштението на државниот секретар Бред Рафенспергер.

Повторното сертифицирање следеше по рачното пребројување на гласовите што го побара ревизијата и формално пребројување, што беше побарано од тимот на републиканскиот претседател Доналд Трамп.

Во двата наврата победата на Бајден беше потврдена, се додава во соопштението.

Share

Chronos Ruler (Dub) Episode 13

Website https://kissanime.mx: Watch Eureka Seven AO kissanime Episode 24 food wars kissanime

Bartender Episode 11

Website https://animetv.cc: Watch Made in Abyss Movie 1: Tabidachi no Yoake (Dub) animetv Episode Full anime

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl

Plurk: https://www.plurk.com/gogoanimebe

Scroll to Top