3.272 нови случаи на Ковид-19 во Хрватска

пред 9 месеци

Во последните 24 часа се евидентирани 3.272 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни случаи во Хрватска денес е вкупно 21.297.

Меѓу нив, 2.918 пациенти се во болница, од кои 294 се на апарати за дишење. Починаа 68 лица.

До денес, пријавено е дека вкупно 190.235 лица биле заразени со новиот коронавирус, од кои 3.023 починале. Закрепнаа 165.915 луѓе, од кои 4.352 во последните 24 часа.

Во моментов има 54.587 лица во самоизолација.

До денес се тестирани вкупно 931.358 лица, од кои 10.849 во последните 24 часа.

Share

Sinbad: Soratobu Hime to Himitsu no Shima (Dub) (https://twistmoe.net/m/j1yP) Episode Full

4Anime: APPARE-RANMAN! anime episode 13 online free at https://4anime.biz 4anime english

AnimeFLV: The Cockpit anime episode 3 online free at https://animeflv.uk stream anime online

WCOStream: SENGOKUCHOJYUGIGA anime episode 26 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animefreakws

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2588427

Scroll to Top