704 новозаразени и деветмина починати од Ковид-19 последните 24 часа

пред 10 месеци

Во Косово во изминатите 24 часа се регистрирани девет починати и 704 новозаболени од Ковид-19, а во истиот период како излекувани се евидентирани 391 пациент.

Според последниот извештај на Националниот институт за јавно здравство на Косово, заедно со последните случаи, во земјата досега како последица на болеста починале 948 од вкупно 36.253 лица кај кои е откриен вирусот од појавата на епидемијата.

Болеста досега ја совладале 22.137 лица кај кои е откриен вирусот, а активни во моментов, според официјалните податоци, се 13.168 случаи.

Вчера се извршени 1.651, а вкупно досега 135.969 тестирања со методот РТ-ПЦР.

Share

Keroppi in The Adventures of Gulliver (Dub) Episode Full

AnimeHeaven: The Silver Guardian anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime heaven org

Website https://animefreak.ws: Watch Rolling☆Girls: Chibi☆Rolling☆Girls Korokoro Gekijou animefreak Episode 6 fire force animefreak

AniWatch: Iron Man (Dub) anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro free anime

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/113223833513244008040

Degreed: https://degreed.com/gogoanimelol#/collection

Scroll to Top