Џони Деп отпадна од „Фантастични sверки“ откако го загуби случајот за клевета

пред 3 месеци

Џони Деп во петокот беше принуден да го напушти филмскиот серијал „Фантастични sверови“ неколку дена откако го загуби судскиот спор за клевета против британски таблоид што го етикетираше како „тепач на жена“.

Актерот од А-листата се огласи на својот Инстаграм профил за да ги информира фановите дека филмското студио „Ворнер Брос“ (AT&T Inc, T.N Warner Bros), го замолило да ја напушти улогата на негативецот Гелерт Гринделвалд.

„Го почитував и се согласив на тоа барање“, напиша тој.

„Ворнер Брос“ соопшти дека Деп ќе ја напушти франшизата „Фантастични sверови“ и дека неговата улога ќе биде доделена на друг актер.

Деп неодамна ја продолжи продукцијата на третиот филм во серијалот од авторката на „Хари Потер“, Џ. К. Роулинг. „Ворнер Брос“ во петокот соопшти дека датумот на премиерата е вратен од лето 2022 година за ноември 2021 година.

Принуденото излегување на Деп од проектот означува релативно редок потег на Холивуд да бара нов актер по етичка основа.

Share

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (https://kissanimeonline.com/m/gjK2) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime boku no hero

Watch Tian Guan Ci Fu Episode 7 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 14 day free trial

Scroll to Top