Лори Лафлин пуштена од затвор

пред 6 месеци

Глумицата Лори Лафлин вчера беше пуштена од затвор, откако ја отслуже казната за учество во незаконското потплатување на Универзитетот на Јужна Калифорнија во врска со школувањето на нејзините ќерки.

– Лори Лафлин е ослободена од Федералните поправни установи во Даблин, Калифорнија, на 28 декември 2020 година. Таа не е повеќе под надлежност на Бирото за затвори, изјави потпаролката на институцијата, Сели Сварт.

По едногодишниот судски процес, Лори Лафлин и нејзиниот сопруг Мосимо Џанули признаа дека се виновни. Притоа, таа доби само два месеца казна затвор и се пријави за отслужување на казната на 30 октомври. Џанули сѐ уште ја отслужува казната

Дел од обвинението беше насочено и кон глумицата од „Очајни домаќинки“ – Фелисити Хофман, но таа своите две седмици ги отслужи лани.

Share

KissAnime kissanime my hero academia: Watch Spirit Chronicles Episode Preview (https://kissanimeonline.com/m/MVBQ/ep-1)

AniWatch dubbed anime: Watch Gintama Episode 97 (https://aniwatch.pro/m/byp/ep-97)

Scroll to Top