Почина глумицата Тања Робертс

пред 9 месеци

Американската глумица Тања Робертс, можеби најпозната по филмот „Џејмс Бонд: Изгледи за убиство“ (A View to a Kill), почина вчера на 65-годшна возраст. Причината за смртта сѐ уште не е соопштена.

Таа глумеше и во серијата „Чарлиевите ангели“ од 1980-тите, како и во „Лудите ’70-ти“ од 1998 до 2004 година.

Во кариерата таа била и модел со улоги во реклами, како и во повеќе филмови од Б-категорија.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Master Keaton kissanime Episode 24 kissanime real website

Website https://animetv.cc: Watch Ikebukuro West Gate Park animetv Episode 12 anime tv for free

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Mahoutsukai Precure! Movie: Kiseki no Henshin! Cure Mofurun! Episode Full

Linkhay: https://linkhay.com/blog/162206/kissanime-watch-anime-online

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/edit/134232.page

Scroll to Top