Ријана им се извини на муслиманите, откако ненамерно ги навреди со песна

пред 12 месеци

Пејачката и дизајнерка Ријана им се извини на своите обожаватели муслимани, затоа што во своето интернет-шоу беше употребена навредлива песна. Се работи за нумерата „Doom“ на лондонскиот продуцент Куку Клои. Песната се наоѓа на официјалниот саундтрак на шоуто, но меѓу другото, таа вклучува и верски исламски стихови, поточно – „ремикс“ на прераскажувањето на Хадит на зборовите на пророкот Мухамед за крајот на времето и судниот ден. Тоа, многу муслимани – следачи на дизајнерката, го оценија како навредливо. „Би сакала да им се заблагодарам на муслиманите што укажаа на огромниот превид што ненамерно се случи, и беше навредлив, во нашето шоу ‘Севиџ икс Фенти’. И, што е уште поважно, сакам да Ви се извинам за оваа чесна, а сепак невнимателна грешка. Ние разбираме дека повредивме многу од нашите браќа и сестри муслимани, и тоа многу ме погоди во срце! Благодарам за Вашата прошка и за разбирањето“, напиша Ријана на Инстаграм. Видеото со песната беше тргнато. Текстот Ријана им се извини на муслиманите, откако ненамерно ги навреди со песна е превземен од А1он .

Share

Agent AIKa (Dub) (https://animebee.to/m/dv34) Episode 7

Website https://animeflv.uk: Watch X-Men animeflv Episode 12 dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Sin: Nanatsu no Taizai - Masani Akuma no Shogyou... animeheaven Episode Full animehaven

Website https://animefreak.ws: Watch Yuki no Taiyou Pilot animefreak Episode Full animes online

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/animeflixnl

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animefreakws

Scroll to Top