Столе Димитриевски позитивен на КОВИД-19

Столе Димитриевски позитивен на КОВИД-19

Шпанскиот второлигаш, Рајо Валјекано потврди дека македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имал позитивен тест на КОВИД-19. Фудбалерите на …

пред 24 часа

Share
Scroll to Top