ЗАБАВА

(Видео) На модна ревија во Милано, манекенките гаѓани со јајца и ѓубре, една од нив се лизна

(Видео) На модна ревија во Милано, манекенките гаѓани со јајца и ѓубре, една од нив се лизна

За време на модната недела во Милано се одржа ревија на револуционерниот бренд AVAVAV, познат по своите бизарни ревии. Овој пат отидоа чекор понатаму и приредија шоу каде публиката фрлаше …

пред 15 часа

Share
Вибер добива нова опција која може да им се допадне на многумина

Вибер добива нова опција која може да им се допадне на многумина

Ракутен, матичната компанија на Вибер, објави дека додава нова функција на популарната апликација. Станува збор за функција наречена „Папки“, која служи за организирање разговори и овозможува категоризација на разговорите во …

пред 15 часа

Share
Осмомартовски концерт со светскиот тенор Федерико Сера во црквата „Света Софија“ во Охрид

Осмомартовски концерт со светскиот тенор Федерико Сера во црквата „Света Софија“ во Охрид

По повод 8 Март, Денот на жената, во организација на НУ „Охридско лето“ ќе се одржи концерт со светски познатиот тенор Федерико Сера од Италија во придружба на пијанистот Антонио …

пред 16 часа

Share
И Камила зема отсуство: таа е четвртиот висок член на кралското семејство што времено се повлекува од должностите

И Камила зема отсуство: таа е четвртиот висок член на кралското семејство што времено се повлекува од должностите

Камила е четвртиот истакнат член на британската монархија што се повлече од очите на јавноста за одреден временски период. Како што пишува „Тајмс“, таа од 11 март ќе направи мала …

пред 1 ден

Share
Исчезна Брус Ли во Мостар

Исчезна Брус Ли во Мостар

Статуата на познатиот мајстор за боречки вештини Брус Ли е украдена од парк во Мостар. Тамошните медиуми велат дека станува збор за своевидна мистерија бидејќи споменикот само исчезнал во текот …

пред 2 дена

Share
Што им е заедничко на глупавите луѓе

Што им е заедничко на глупавите луѓе

Еден од најпознатите психијатри и татко на психоанализата, Зигмунд Фројд, преку своите по малку контроверзни, а за негово време провокативни ставови и тврдења, остави голема трага на психијатријата како медицинска …

пред 2 дена

Share
Scroll to Top