ЗАБАВА

Залиена пита хармоника - Reporter.mk

Залиена пита хармоника – Reporter.mk

Состојки: кори за пита масло 300 гр. рендан кашкавал Состојки за прелив: 4 јајца 1 павлака ½ прашок за печиво 200 мл. павлака за готвење ½ супена лажица сол (опционално) …

пред 6 часа

Share
Тренди и елегантни модни парчиња за секоја дама

Тренди и елегантни модни парчиња за секоја дама

Секоја дама сака да биде среќна, исполнета и задоволна со себе. Најчесто жените доживуваат радост и возбуденост кога ќе најдат некое модно парче кое им оговара и кое има пристапна …

пред 11 час

Share
Ана Николиќ ја објави диетата со која ослабна 50 килограми и повторно стана згодна

Ана Николиќ ја објави диетата со која ослабна 50 килограми и повторно стана згодна

Српската пејачка Ана Николиќ успеа да ослаби повеќе од 50 килограми,  и откри на кој начин ја регулирала тежината и како изгледа нејзината диета. „Мојата тајна како ослабев. Најважно е …

пред 12 часа

Share
Татковците ги земаа своите ќерки од училиште, а јас тажно гледав во нив: Анастасија Ражнатовиќ за животот со еден родител

Татковците ги земаа своите ќерки од училиште, а јас тажно гледав во нив: Анастасија Ражнатовиќ за животот со еден родител

Српската пејачка Анастасија Ражнатовиќ (23) не го крие својот однос со нејзината мајка, а неодамна за медиуми откри со какви предизвици се соочувала со оглед на тоа што растела без …

пред 12 часа

Share
(Видео) Кире Лазаров слави роденден: Од ЕХФ стига честитката за капитенот

(Видео) Кире Лазаров слави роденден: Од ЕХФ стига честитката за капитенот

Селекторот и капитен на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, денес го слави 41 роденден. Европската ракометна федерација (ЕХФ), со видео од неговиот гол за победа во последните секунди против Украина, …

пред 13 часа

Share
(Видео) Кире Лазаров слави роденден: од ЕХФ стигна честитката за капитенот

(Видео) Кире Лазаров слави роденден: од ЕХФ стигна честитката за капитенот

Селекторот и капитен на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, денес го слави 41. роденден. Европската ракометна федерација (ЕХФ) со видео од неговиот гол за победа во последните секунди против …

пред 13 часа

Share
Илон Маск откри дека има аутистично нарушување

Илон Маск откри дека има аутистично нарушување

Милијардерот Илон Маск (49), основачот на „Спејс Икс“, беше гостин-домаќин во американското телевизиско шоу „Сатердеј најт лајв“, каде откри дека боледува од Аспергеров синдром. Пред гледачите, тој откри дека е првата …

пред 13 часа

Share
Зш, така устата баш убава ти беше - фановите на Антониа Гиговска мислеле поинаква е од другите

Зш, така устата баш убава ти беше – фановите на Антониа Гиговска мислеле поинаква е од другите

Младата пејачка Антониа Гиговска периодов нема настапи, но затоа е посветена на изгледот. Откако ослабе 21 килограм, таа редовно објавува слики на својот прифил со секси фотографи. Што од плажа …

пред 13 часа

Share
Исчезна рускиот доктор што го лекуваше Навални, не се вратил од лов

Исчезна рускиот доктор што го лекуваше Навални, не се вратил од лов

Неколку месеци откако најистакнатиот критичар на Кремљ Алексеј Навални, беше отруен, рускиот доктор, кој му овозможи да се лекува, е пријавен за исчезнат. Александер Мураховски, кој во меѓувреме беше назначен …

пред 13 часа

Share
Леопарди побегнале од сафари-парк во Кина

Леопарди побегнале од сафари-парк во Кина

Властите во Кина траат по еден од трите леопарди што побегнале од сафари-паркот „Хангџоу“, соопштиле локалните официјални лица. Како што пренесуваат медиумите, овој парк се соочува со низа критики од …

пред 13 часа

Share
Вардар испадна во Втора лига

Вардар испадна во Втора лига

Фудбалскиот клуб Вардар испадна во Втората лига. Оваа вест е број еден во сите спортски медиуми кај нас па и на Балканот. Вардар, вчера, доживеа минимален пораз во Струга и остана …

пред 16 часа

Share
(Фото) Се породи Туна и објави фотографии од породувањето: Молев Бог да ми донесе маж што секогаш ќе ме сака

(Фото) Се породи Туна и објави фотографии од породувањето: Молев Бог да ми донесе маж што секогаш ќе ме сака

Поп -пејачката Туна Сејдиу по втор пат стана мајка. Таа се породи со синот Зен. Породувањето поминало во најдобар ред, а бебето и мајката се добри. Туна објави фотографии од …

пред 18 часа

Share
Британците бараат финалето на ЛШ да се игра во Лондон наместо во Истанбул

Британците бараат финалето на ЛШ да се игра во Лондон наместо во Истанбул

Мајкл Гоув, пратеникот од владеачката Конзервативна партија, потврди дека британската влада е вклучена во „деликатни преговори“ со кои финалето на Лигата на шампиони наместо во Истанбул би се играло на …

пред 1 ден

Share
Британците бараат финалето на ЛШ да се игра на во Лондон наместо во Истанбул

Британците бараат финалето на ЛШ да се игра на во Лондон наместо во Истанбул

Мајкл Гоув, пратеникот од владеачката Конзервативна партија, потврди дека британската влада е вклучена во „деликатни преговори“ со кои финалето на Лигата на шампиони наместо во Истанбул би се играло на …

пред 1 ден

Share
post-image

(Фото) Како филмска ѕвезда е, ќе крши срца: Росана објави слика од внукот

Иако пејачката Росана Сариќ -Тодоровска често објавува слики од внукот Ноах, секоја негова фотка предизвикува позитивни реакции кај нејзините пријатели. Така беше и овојпат. „Како филмска ѕвезда е“, „Има срца …

пред 1 ден

Share
(Видео) Де Ниро го откачи Федерер: Не ми се допаѓа Швајцарија, нема драма

(Видео) Де Ниро го откачи Федерер: Не ми се допаѓа Швајцарија, нема драма

Тениската ѕвезда Роџер Федерер и холивудската легенда Роберт Де Ниро, снимија спот со кој го промовираат туризмот во Швајцарија. Видеото е снимено неодамн, откако Федерер беше прогласен за нов амбасадор …

пред 1 ден

Share
Кафе-муабет со Ружица Арсовска: Секогаш внимавам на стилот, тоа ми ја зголемува самодовербата

Кафе-муабет со Ружица Арсовска: Секогаш внимавам на стилот, тоа ми ја зголемува самодовербата

Многу ми е важен сонот. А прво после будење, мојот утрински ритуал започнува со две чаши млака вода и зелено смути. Првиот оброк ми е навистина важен, морам да појадувам …

пред 1 ден

Share
(Галерија) Вилата на Тито во Сплит е најбарана локација за свадби, а се изнајмува за 4.000 евра на ден

(Галерија) Вилата на Тито во Сплит е најбарана локација за свадби, а се изнајмува за 4.000 евра на ден

Вилата на Тито е една од најатрактивните локации во Далмација за свадби, а според хотелиерите, саботите до почетокот на пандемијата биле резервирани две години однапред. Сега таа повторно може да …

пред 2 дена

Share
Почина актерот Френк МекРеј, ѕвезда на акционите филмови од осумдесеттите и деведесеттите

Почина актерот Френк МекРеј, ѕвезда на акционите филмови од осумдесеттите и деведесеттите

Акционата sвезда од осумдесеттите и деведесеттите години, актерот Френк МекРеј, почина на 81 година од срцев удар, потврдија членовите на неговото семејство. Глумецот, кој се прослави со филмовите „Дозвола за …

пред 2 дена

Share
Четири групи храна што треба да ги избегнувате ако сакате полесно да слабеете

Четири групи храна што треба да ги избегнувате ако сакате полесно да слабеете

Спортувањето и диетите имаат големи придобивки за слабеењето, но новите студии откриваат дека правилната исхрана е основа за успешно да ги намалите килограмите. Затоа, ако сакате да ослабете, од изхраната …

пред 2 дена

Share
Слоба Радовановиќ ја остави свршеницата

Слоба Радовановиќ ја остави свршеницата

Српскиот пејач Слоба Радановиќ ја прекина двегодишната врска со Јелена Ѓурижанин. Двојката се сврши пред повеќе од една година, но тие во полседно време многу се карале, па Слоба решил …

пред 2 дена

Share
Четиригодишно момче тајно нарачало 46.800 сладоледи со ликот на Сунѓерот Боб

Четиригодишно момче тајно нарачало 46.800 сладоледи со ликот на Сунѓерот Боб

Четиригодишниот Ноа Брајант од Њујорк направил голема сметка на родителите, откако тајно нарачал водени сладоледи со ликот цртаниот филм, Сунѓерот Боб. Неговата порачка чинела 2618 долари. Тој купил 51 пакување …

пред 2 дена

Share
Понекогаш мислам дека умирам: Кендал Џенер за борбата со анксиозноста

Понекогаш мислам дека умирам: Кендал Џенер за борбата со анксиозноста

Американскиот топ-модел Кендал Џенер (25) во интервју за „Вог“ првпат отворено зборува за своето ментално и проблемите што ги има поради анксиозноста. Таа вели дека понекогаш се чувствува „како да …

пред 2 дена

Share

Почина актерот Кирил Псалтиров

Македонскиот народен театар со големо жалење се збогува со Кирил Псалтиров, доајенот на македонскиот театар. Актерот Кирил Псалтиров дипломира на отсекот за актерска игра на Факултетот за драмски уметности во …

пред 2 дена

Share
(Фото) Марија Шерифовиќ стави ботокс и ги насмеа фановите: Сега си вистинска жена

(Фото) Марија Шерифовиќ стави ботокс и ги насмеа фановите: Сега си вистинска жена

Српската пејачка Марија Шерифовиќ ги насмеа фановите откако на инстаграм-сторис објави видео со филтер од кој личи како да ставила ботокс. Марија има изразени јаболчици и голема уста, и не …

пред 2 дена

Share

(Видео) „Одиме на Европско“: Промовиран спотот за фудбалската химна

Фудбалската федерација на Македонија го објави официјалниот спот на навивачката химна „Одиме на Европско“, која ја пее групата ВИС Рисови. Текстот и музиката за песната се на Саше Љолес и Петар …

пред 2 дена

Share
Најстрасни хороскопски знаци - Reporter.mk

Најстрасни хороскопски знаци – Reporter.mk

За овие знаци важи дека се вистински љубовници. Бик За биковите важи дека се креативни личности, а својата фантазија ја внесуваат во љубовта и секусалниот живот. Тие просто уживаат во …

пред 2 дена

Share
Почина актерот Кирил Псалтиров, доајен на македонското глумиште

Почина актерот Кирил Псалтиров, доајен на македонското глумиште

По долго и тешко боледување, денес во Скопје почина актерот Кирил Псалтиров, доајен на македонското глумиште. Тој беше еден од првата генерација актери кои излегоа од Академијата на драмски уметности …

пред 2 дена

Share
Нора Шаќири-Марковиќ: Јас и Марко се сакаме и не гледам кому треба да се правдам дали детето ќе го крстам или ќе го обрежам

Нора Шаќири-Марковиќ: Јас и Марко се сакаме и не гледам кому треба да се правдам дали детето ќе го крстам или ќе го обрежам

Поранешната новинарка Нора Шаќири-Марковиќ веќе неколку месеци е в.д. директорка на Tеатар „Комедија“. По разрешувањето на претходниот, сега таа е вршител на оваа должност и вели дека добро ѝ оди. …

пред 2 дена

Share
Таеквондистот Дејан Георгиевски ќе настапи на Летните олимписки игри во Токио

Таеквондистот Дејан Георгиевски ќе настапи на Летните олимписки игри во Токио

Таеквондистот Дејан Георгиевски е вториот Македонец кој ќе настапи на Летните олимписки игри во Токио. Тој денес го победи против актуелниот олимписки шампион Радик Исаев со 13-6 и  обезбеди олипмиска …

пред 2 дена

Share
Хамилтон ја освои 100 пол-позиција во кариерата

Хамилтон ја освои 100. пол-позиција во кариерата

Луис Хамилтон ја освои јубилејната 100. пол-позиција во кариерата. Тој е првиот формула 1 возач што освоил 100 пол-позиции. Британецот зад себе ги остави Михаел Шумахер (68) и Аиртон Сена …

пред 2 дена

Share
Сопругата на Апасиев им се налути на жените што го осудуваат доењето во јавност: Свртете глава ако не ви чини

Сопругата на Апасиев им се налути на жените што го осудуваат доењето во јавност: Свртете глава ако не ви чини

Тамара Јованов, сопруга на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, деновиве е во центарот на вниманието на јавноста. Таа на Фејсбук објави статус во којшто пишува дека наводно на …

пред 2 дена

Share
(Фото) Анистон апелира до Американците да се вакцинираат откако прими втора доза вакцина

(Фото) Анистон апелира до Американците да се вакцинираат откако прими втора доза вакцина

Холивудската глумица Џенифер Анистон откри дека ја примила и втората доза вакцина против корона и вели дека се чувствува фантастично. Таа, реши да ја искористи својата популарност и со своите …

пред 2 дена

Share
Остатоците од кинеската ракета вечерва или утре ќе паднат на земјата, уште не се знае точно каде

Остатоците од кинеската ракета вечерва или утре ќе паднат на земјата, уште не се знае точно каде

Остатоците од големата кинеска ракета „Лонг Марч 5Б“ се очекува да паднат на Земјата денес или утре. Експертите и понатаму не знаат каде и кога точно ќе се случи тоа. …

пред 2 дена

Share
Синот ја малтретирал со години, па избегала во прифатилиште за жртви на семејно насилство: Тажната судбина на актерката Весна Пеќанац

Синот ја малтретирал со години, па избегала во прифатилиште за жртви на семејно насилство: Тажната судбина на актерката Весна Пеќанац

Популарната југословенска актерка Весна Пеќанац, која публиката најмногу ја памети по улогата на Јека од серијата „Ѓекна не е умрена, а кога ќе умре, не знаеме“, била жртва на семејно …

пред 3 дена

Share
Бела маичка: Задолжително модно парче

Бела маичка: Задолжително модно парче

Без неа тешко е да ја замислите која било модна комбинација. Ова особено се однесува на урбаниот шик, бохо и уличниот стил, кои се актуелни во текот на изминатите неколку …

пред 3 дена

Share
Американски научници тврдат дека короната е болест на крвните садови, а не респираторна инфекција

Американски научници тврдат дека короната е болест на крвните садови, а не респираторна инфекција

Членовите на истражувачкиот тим од американскиот универзитет во Сан Диего тврдат дека имаат доказ дека Ковид-19 не е респираторна, туку васкуларна болест, пренесува „Еуроњуз“. Ова, наводно, може да го објасни …

пред 3 дена

Share
Принцот од Лихтенштајн e под истрага, затоа што ја убил најголемата мечка во Романија

Принцот од Лихтенштајн e под истрага, затоа што ја убил најголемата мечка во Романија

Принцот Емануел фон унд ку oд Лихтенштајн се наоѓа под истрага затоа што ја убил 17-годишната мечка Артур, во заштитено подрачје на Карпатите за време на посетата на Романија во …

пред 3 дена

Share
(Видео) Ана ги победи ракот и короната, и заѕвони на победничкото ѕвонче во Детската клиника

(Видео) Ана ги победи ракот и короната, и заѕвони на победничкото ѕвонче во Детската клиника

Од Детската клиника во Скопје вчера си замина Ана, девојчето кое додека се лекуваше од рак, ја победи и короната. Видеото на кое таа ѕвони на победничкото ѕвонче го објави …

пред 3 дена

Share
„Колдплеј“ ја промовираше новата песна во вселената

„Колдплеј“ ја промовираше новата песна во вселената

Британскиот бенд „Колдплеј“ новиот сингл Higher Power го промовираа така што го лансираа во вселената. Тие се поврзаа со Меѓународната вселенска станица и разговараа со францускиот астронаут Тома Песке, а …

пред 3 дена

Share
Кафе-муабет со Виктор Крстевски: Денот ми почнува со трчање, но за викенд сум мрзлив и сакам да се излежувам

Кафе-муабет со Виктор Крстевски: Денот ми почнува со трчање, но за викенд сум мрзлив и сакам да се излежувам

Секое утро првин добро се истегнувам и одам на кратко и лесно трчање ако тоа го дозволуваат временските услови. Не би кажал дека тоа е некој посебен ритуал, но така …

пред 3 дена

Share

AnimeTV free anime: Watch Naruto: Shippuden Episode 392 (https://animetv.cc/m/Do4/ep-392)

ANIMEFLIX animeflix free iwatobi swim club: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 7

Scroll to Top