МАКЕДОНИЈА

Пендаровски до учесниците во Охрид Ултра-Треил: Одржувањето на трката и покрај пандемијата говори за истрајност, солидарност и тимски дух

Претседателот Стево Пендаровски упати порака до учесниците и организаторите на трката во планинско трчање Охрид Ултра-Треил, што ќе …

пред 2 часа

Share

Филипче: Ако епимиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи уште некоја група од децата да биде со физичко присуство во училиштата

Министерот за здравство Венко Филипче вчера истакна дека ако епидемиолошката слика е добра и стабилна, на почетокот на …

пред 2 часа

Share

Реакции во земјава по бугарскиот меморандум, Владата потенцира дека македонскиот јазик и македонскиот идентитет се неспорен факт

Од Владата наведуват дека правото на самоопределување и самоидентификација се темелни европски вредности и цивилизациски придобивки и дека …

пред 5 часа

Share
Scroll to Top