СПОРТ

Еурофарм Пелистер ги дозна ривалите во Лига Европа

Еурофарм Пелистер ги дозна ривалите во Лига Европа

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ги добија притивниците во новата сезона, во Лига Европа. Добивај вести на вибер Еурофарм Пелистер во Д-групата ќе игра против Фуксе Берлин (Германија), Moтор Запорожје (Украина), …

пред 7 часа

Share
Ф1 ја одложи одлуката за буџетите на тимовите за понеделник, дали Ред бул ќе настрада?

Ф1 ја одложи одлуката за буџетите на тимовите за понеделник, дали Ред бул ќе настрада?

Светската автомобилистичка федерација (ФИА) се предомисли и не ги објави податоците за ограничениот буџет на тимовите денеска, одложувајќи ја одлуката за понеделник по огромниот број на шпекулации за тоа дали …

пред 24 часа

Share
Куп: Струга ТЛ домаќин на Работнички, Шкендија го пречекува Скопје

Куп: Струга ТЛ домаќин на Работнички, Шкендија го пречекува Скопје

Фудбалските возбудувања во Македонија денеска продолжуваат со натпреварите од осминафиналето на Купот на Македонија. Најинтересен е дуелот во Струга каде лидерот на табелата во Првата лига, тимот на Струга Трим …

пред 1 ден

Share
Наполи го посрамоти Ајакс пред своите гледачи, Барса „падна“ на „Сан Сиро“

Наполи го посрамоти Ајакс пред своите гледачи, Барса „падна“ на „Сан Сиро“

Наполи стигна до најневеројатната победа во третото коло во Лигата на шампионите, доминирајќи на гости во Амстердам за 1:6 победа над Ајакс, а вечерта беше добра и за нивните италијанските …

пред 2 дена

Share
Италија побара екстрадиција на Робињо од Бразил за да отслужи 9 години затвор

Италија побара екстрадиција на Робињо од Бразил за да отслужи 9 години затвор

Италијанското министерство за правда потврди дека пратиле барање до Бразил за екстрадиција на поранешната ѕвезда на Милан, Робињо откако тој беше осуден на девет години затвор поради учество во групно …

пред 2 дена

Share
Унаи Лопез донесе три бода за Рајо

Унаи Лопез донесе три бода за Рајо

Рајо Ваљекано стигна до важен триумф (2:1) над Елче со гол постигнат во 96.минута од мечот. Херој на домаќините беше Унаи Лопез кој го постигна победоносниот гол. Добивај вести на …

пред 3 дена

Share
Повреди го десеткуваа Милан, Калабрија ќе паузира до крајот на годината

Повреди го десеткуваа Милан, Калабрија ќе паузира до крајот на годината

Лоши вести за шефот на Милан, Стефано Пиоли дојдоа денеска откако медицинските тестови открија сериозни проблеми за Давиде Калабрија, Симон Кјаер и за Алексис Салемакерс, кои се повредија во саботната …

пред 3 дена

Share
Најдобрата резерва во НБА доби 130 милиони долари

Најдобрата резерва во НБА доби 130 милиони долари

Мајами Хит го „врза“ најдобриот шести играч во лигата за минатата сезона, Тајлер Хиро со нов четиригодишен договор. Добивај вести на вибер Хиро, по сезоната во која имаше просек од …

пред 3 дена

Share
На Роналдо и Касемиро не им се веруваше што гледаат

На Роналдо и Касемиро не им се веруваше што гледаат

Откако Манчестер јунајтед во првото полувреме успеа да прими 4 гола од Манчестер сити на „Етихад“, на социјалните мрежи стана вирална реакцијата на Кристијано Роналдо и Касемиро, кои Ерик Тен …

пред 4 дена

Share
Мбапе погодува кога е најтешко

Мбапе погодува кога е најтешко

Килијан Мбапе влезе во игра во второто полувреме и беше човек на одлука на дуелот меѓу ПСЖ и Ница. „Светците“ славеа со 2:1, а францускиот репрезентативец постигна победнички гол во …

пред 5 дена

Share
Мајорка потклекна пред Левандовски

Мајорка потклекна пред Левандовски

Барселона оствари минимална победа (0:1) на Балеарските острови совладувајќи ја Мајорка иако тренерот Чави се соочи со големи проблеми во составот поради повреди. Сепак, Роберт Левандовски беше способен за настап …

пред 5 дена

Share
Барселона ќе загуби 100 милиони евра, но не сака да оди на суд за Гризман

Барселона ќе загуби 100 милиони евра, но не сака да оди на суд за Гризман

Барселона е подготвена да преговара со Атлетико Мадрид за да постигне вонсудски договор пред Светското првенство во Катар. Каталонците по никоја цена не сакаат Гризман да се врати во клубот …

пред 5 дена

Share
35 ракометари на спискот за евро-квалификациите

35 ракометари на спискот за евро-квалификациите

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за квалификациските натпревари за пласман на ЕУРо 2024. Добивај вести на вибер Македонија е дел од …

пред 6 дена

Share
Американски бизнисмен го купува Евертон

Американски бизнисмен го купува Евертон

Американскиот бизнисмен Мациек Камински е заинтересиран да го купи премиерлигашот Евертон. Инвеститор со седиште во Минесота е чекор поблиску да го преземе мнозинскиот управувачки пакет за сума 400 милиони фунти, …

пред 7 дена

Share
Таткото на Федерер: Новак ни предизвика поголема болка од Рафа

Таткото на Федерер: Новак ни предизвика поголема болка од Рафа

Роберт Федерер, таткото на Роџер, по завршувањето на кариерата на неговиот син, проговори за најтешките порази што ги доживеал Швајцарецот на Грен слем турнирите. Добивај вести на вибер Посебно го …

пред 1 недела

Share
Морати: Рома на Мурињо е најголемото изненадување оваа сезона

Морати: Рома на Мурињо е најголемото изненадување оваа сезона

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати вели дека едвај го чека мечот на „нераѕурите“ против Рома, сметајќи дека неговиот поранешен соработник Жозе Мурињо и Рома се „најголемото изненадување“ оваа сезона. …

пред 1 недела

Share
Јап Стам објаснува како да се сопре Ерлинг Халанд

Јап Стам објаснува како да се сопре Ерлинг Халанд

Легендарниот поранешен дефанзивец на Манчестер јунајтед, Јап Стам во интервју за „Спортбајбл“ смета дека знае како премиерлигашките клубови треба да се бранат од норвешкиот „снајпер“ на Манчестер сити, Ерлинг Халанд. …

пред 1 недела

Share
Мората и Шпанците ја шокираа Португалија, Влаховиќ и Митровиќ ја однесоа Србија во Лига А

Мората и Шпанците ја шокираа Португалија, Влаховиќ и Митровиќ ја однесоа Србија во Лига А

Шпанија успеа да се пласира во завршницата на Лигата на нации на УЕФА, откако во соседското дерби стигнаа до тешка 0:1 победа на гости кај Португалија, ставајќи крај на надежите …

пред 1 недела

Share
Се пензионирше Микел Џон Оби, фудбалерот за кој водеа „војна“ Челси и Манчестер јунајтед

Се пензионирше Микел Џон Оби, фудбалерот за кој водеа „војна“ Челси и Манчестер јунајтед

Поранешниот фудбалер на Челси, Џон Оби Микел објави дека се пензионира од фудбалот на 35 години, ставајќи крај на долгата кариера во која исто така имаше 91 настап за репрезентацијата …

пред 1 недела

Share
Меси: Мбапе е ѕвер, со Нејмар имам посебен однос

Меси: Мбапе е ѕвер, со Нејмар имам посебен однос

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси, даде интервју за мексиканските медиуми, во кое зборуваше за соиграчите од ПСЖ, Килијан Мбапе и Нејмар. Добивај вести на вибер ПСЖ …

пред 1 недела

Share
Големите очекувања носат и големи разочарувања (Фотогалерија)

Големите очекувања носат и големи разочарувања (Фотогалерија)

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Бугарија (0:1) во Скопје во последниот меч од ова издание на Лигата на нации. Очекувањата беа големи, мотивите огромни, поддршката од публиката не изостана, …

пред 1 недела

Share
Македонија У21 одигра реми против Саудиска Арабија

Македонија У21 одигра реми против Саудиска Арабија

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ремизираше 1:1 против селекцијата на Саудиска Арабија до 23 години на турнирот во Хрватска. Тимот на Драги Канатларовски не успеа да реализира пенал, …

пред 1 недела

Share
Асенсио се договорил со Барселона?!

Асенсио се договорил со Барселона?!

Марко Асенсио е се поблиску до Барселона. Веста, доцна синоќа, ја објави каталонската радио станица „RAC1“. Овој извор тврди дека Асенсио договорил четиригодишен договор со Барселона. Добивај вести на вибер …

пред 1 недела

Share
Хрватска и Холандија со победи обезбедија полуфинале во Лигата на нации, Данска ја шокираше Франција

Хрватска и Холандија со победи обезбедија полуфинале во Лигата на нации, Данска ја шокираше Франција

Хрватска и Холандија обезбедија победи во последното коло од групната фаза на Лигата на нации за да го осигураат првото место во нивните групи и да се пласираат во плејофот …

пред 2 недели

Share
Норвешкиот скијачки „крал“ Свиндал има рак на тестисите

Норвешкиот скијачки „крал“ Свиндал има рак на тестисите

Двократниот олимписки шампион и поранешен освојувач на Светскиот куп, Норвежанецот Аксел Лунд Свиндал преку социјалните мрежи потврди дека му бил дијаагностициран рак на тестисите и дека веќе бил на операција. …

пред 2 недели

Share
Митро-гол и пресуди на Шведска, Шкотска со пресврт ја победи Република Ирска

Митро-гол и пресуди на Шведска, Шкотска со пресврт ја победи Република Ирска

Србија ја победи Шведска со 4:1, а Пкотска славеше во островското дерби против Република Ирска со 2:1, во натпреварите од Б-дивизијата во Лигата на нации. Србите против Норвешка, а Шкотите …

пред 2 недели

Share
Големац ја одбил Хрватска

Големац ја одбил Хрватска

Тренерот на Цедевита Олимпија, Јурица Големац ја одби поканата на Кошаркарскиот сојуз на Хрватска да стане нов селектор на националниот тим. Добивај вести на вибер Словенечкиот стручњак немаше дилема кога …

пред 2 недели

Share
Комбинација Нејмар-Ришарлисон за Бразил лесно да ја совлада Гана

Комбинација Нејмар-Ришарлисон за Бразил лесно да ја совлада Гана

Додека европските репрезентации интернационалната пауза ја „трошат“ на последните две кола од Лигата на нации, јужноамериканските селекции играат пријателски мечеви. Добивај вести на вибер Бразил, несомнено еден од најголемите фаворити …

пред 2 недели

Share
Федерер со Надал за крај на кариерата

Федерер со Надал за крај на кариерата

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе го одигра последниот професионален меч во кариерата во двојки на Лејвер купот. Добивај вести на вибер На Федерер ќе му се исполни желбата, последниот меч …

пред 2 недели

Share
Кјелини во одбрана на Мегваер: Можеби не е Рио Фердинанд, но е доволно добар

Кјелини во одбрана на Мегваер: Можеби не е Рио Фердинанд, но е доволно добар

Легендарниот италијански дефанзивец Џорџо Кјелини изјави дека му е жал за ситуацијата во која се наоѓа Хери Мегваер, посочувајќи дека Манчестер јунајтед очекуваат премногу од 29-годишниот Англичанец. Добивај вести на …

пред 2 недели

Share
Србија и Хрватска нема да носат капитенска лента со боите на виножитото на Мундијалот

Србија и Хрватска нема да носат капитенска лента со боите на виножитото на Мундијалот

Капитените на фудбалските репрезентации на Србија и Хрватска, нема да ја носат капитенската лента со боите на виножитото на Мундијалот во Катар, како дел од „One Love“ (Една љубов) на …

пред 2 недели

Share
Атлетико Мадрид ги осуди расистичките навреди кон Винисиус Жуниор

Атлетико Мадрид ги осуди расистичките навреди кон Винисиус Жуниор

Раководството на шпанскиот гигант Атлетико Мадрид го осуди расистичкото однесување на дел од своите навивачи на дербито против Реал Мадрид насочено кон бразилскиот интернационалец Винисиус Жуниор. Група ултраси скандираа „Винисиус, …

пред 2 недели

Share
Брегалница закажа пријателски меч со Пирин Благоевград

Брегалница закажа пријателски меч со Пирин Благоевград

Македонскиот прволигаш Брегалница паузата поради активностите на националните репрезентации ќе ја искористи да одигра пријателски натпревар пред продолжението од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига. Добивај вести на вибер Штипските …

пред 2 недели

Share
Убава вест за Баерн: Кингсли Коман ја надмина повредата

Убава вест за Баерн: Кингсли Коман ја надмина повредата

Францускиот интернационалец Кингсли Коман ја надмина повредата и се врати на тренинзите на Баерн Минхен. Десет дена откако напаѓачот го повреди бутниот мускул, тој се враќа во тренажен процес. Повредата …

пред 2 недели

Share
Суарез во ноември ќе го напушти Насионал

Суарез во ноември ќе го напушти Насионал

Луис Суарез нема долго да остане во уругвајскиот Национал, во кој се врати летово. Добивај вести на вибер Гигантот од Монтевидео е матичен клуб на Уругваецот. Како што вели, сакал …

пред 2 недели

Share
Буњамин Шабани ја откри „тајната“ за непобедливата Струга Трим Лум

Буњамин Шабани ја откри „тајната“ за непобедливата Струга Трим Лум

Буњамин Шабани, еден од најдобрите фудбалери на Струга Трим Лум, лидерот на табелата во македонскиот шампионат со максимални осум победи од осум натпревари, ја открива „тајната“. Тој вели дека заедништвото …

пред 2 недели

Share
Милевски ги собра фудбалерите за дуелите со Грузија и со Бугарија (Фото)

Милевски ги собра фудбалерите за дуелите со Грузија и со Бугарија (Фото)

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот Стефан Ристовски, но без Дарко Чурлинов …

пред 2 недели

Share
Алкараз ја предводи АТП листата

Алкараз ја предводи АТП листата

Младиот Шпанец Карлос Алкараз ја започна втората недела како број 1 на АТП листата. Алкарас со 6.740 бодови е прв, на второто место со речиси 1.000 бодови помалку е Норвежанецот …

пред 2 недели

Share
Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top