Нови 511 позитивни ковид случаи – починаа две лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]); Направени се 1.489 тестови, …

пред 1 година

Share
NASA потврди дека открила повеќе од 5.000 егзопланети (ВИДЕО)

Прва слика од телескопот „Џејмс Веб“ ги покажа најдалечните галаксии во Универзумот

Администраторот на НАСА, Бил Нелсон, објасни дека сликата покажува светлина од галаксиите кои се наоѓаат околу други галаксии, кои патувале милијарди години пред да допрат до телескопот. „Гледаме повеќе од 13 …

пред 1 година

Share

Мицкоски до пратениците на СДСМ – Одбијте го предлогот и послушајте го народот

„Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка која е контраверзна и недостоинствена за Република Македонија овие денови влегува во собраниска процедура. Сакам на почетокот јасно да подвлечам дека независно што ќе …

пред 1 година

Share

Генчовска испратила нота до македонското МНР за антибугарските слогани на протестите

Бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска реагирала до властите во Скопје поради навредливите антибугарски пароли на протестите во земјава против францускиот план за решавање на билатералните односи, пишува софиски …

пред 1 година

Share

Нова економска помош за Украина од САД во вредност од 1,7 милиони долари

САД ќе и’ исплатат на Украина нова транша од економската помош во вредност од 1,7 милијарди долари, изјави американскиот министер за финансии Џенет Јелен. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code …

пред 1 година

Share

Таткото на загинатата Викторија: За ситни кривични дела ги ставате по 3-4 години затвор, за човечки живот – око не ви трепнува

Откако Апелација ја зголеми казната затвор за возачот кој ја прегази Викторија Николова кај „Сити мол“, за семејството на загинатата, таа е убиена по третпат. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); …

пред 1 година

Share

Поднесени обвиненија за инцидентите за време на протестите во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведената претходна постапка, денеска до надлежниот суд поднесе обвинителни предлози против вкупно 12 лица, од кои 9 се обвинети за кривично дело – Учество во …

пред 1 година

Share

(Видео) Иван си замина од болницата во Солун

Триесетгодишниот Иван од Македонија кој беше спасен по цели 20 часа борба со брановите на Халкидики, беше отпуштен од болницата во Солун. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length …

пред 1 година

Share

СЗО: Ковид-19 и натаму е глобална вонредна состојба

Светската здравствена организација објави дека Ковид-19 сè уште е глобална вонредна состојба, речиси две и пол години откако првпат беше прогласена. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – …

пред 1 година

Share

Косана Мазнева е нов директор на Комунална Хигиена

Денеска за нов директор на Јавното Претпријатие – Комунална Хигиена Скопје е назначена Косана Мазнева, информираат од Град Скопје. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]); Оттаму …

пред 1 година

Share

Во Сирија убиен е лидерот на „Исламска држава“

Лидерот на Исламска држава (ИД) во Сирија, Махер ал Агал бил убиен при напад со американско беспилотно летало, соопшти Американската Централна команда. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – …

пред 1 година

Share

ЕУ им ги замрзна имотите на руските олигарси поради војната

Европската Унија досега ги замрзна имотите на руските олигарси, други поединци и компании во вредност од 13,8 милијарди евра, изјавил висок европски функционер. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div …

пред 1 година

Share

Започнува 62-то „Охридско лето“

Шеесет и второто издание на фестивалот „Охридско лето“ ќе биде отворено вечерва на Античкиот театар во 21 часот со четирите светски познати тенори од Италија, Алесандро Косентино Де Акриса, Федерико …

пред 1 година

Share

Шолц најави самит за Западен Балкан во ноември

Самитот за Западен Балкан ќе се одржи во ноември годинава во Берлин со цел да се даде нов поттик на таканаречениот „Берлински процес“. Ова денеска го соопшти германскиот канцелар Олаф …

пред 1 година

Share

Отворен повик за уметници за манифестацијата „Бела ноќ 2022“

Универзална сала и градот Скопје објавуваат јавен повик за програмски активности за манифестацијата „Бела ноќ 2022“. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]); Оваа година ќе се …

пред 1 година

Share

Не се мешаме во внатрешните работи на Северна Македонија, реагира руската амбасада по изјавите на Пендаровски

Ние го почитуваме било кој избор на македонскиот народ, подготвени сме и понатаму да ја градиме нашата соработка заснована токму на ваквата основа – на меѓусебно почитување и еднаквост се …

пред 1 година

Share
Хороскоп за 12 јули: Девицата има финансиски проблеми, овенот може да обнови старо пријателство

Хороскоп за 12 јули: Девицата има финансиски проблеми, овенот може да обнови старо пријателство

Овен Искористете го денот за обновување на старите пријателства. Ќе ви биде мило да излезете од градот. Партнерот е малку љубоморен, не му давајте причина. Очекувате добивка, некои пари што …

пред 1 година

Share

Ковачев до Пендаровски за браќата Миладиновци: Треба да е последна објава македонски функционер да пишува на ваков начин

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски на социјалните мрежи објави фотографии од посетата на спомен-куќата на Димитар и Константин Миладинови, во Струга. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length …

пред 1 година

Share

Вепар касна жена на италијанска плажа: „Јадев пица, го привлече“

Дива свиња каснала 57-годишна жена на плажата во Џенова која јадела пица. Животното ја нападнало Росана Падоан Фалконе на плажата во Стурла, пишува „Гардијан“. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code …

пред 1 година

Share

(Галерија) Бекамови на одмор во Дубровник, роденденот на Харпер го прославија во луксузна вила

Викторија и Дејвид Бекам летуваат во Хрватска со своите деца, познатата двојка престојува во луксузниот комплекс Лопуд 1483 во Лопуд, пренесуваат хрватските медиуми. var ai_script = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_viewport (ai_script …

пред 1 година

Share

(Видео) Откако ги запали бугарскиот клуб и францускиот предлог, Ламбе на голема врата се враќа на музичката сцена

Откако ги запали вратата на бугарскиот клуб во Битола и францускиот предлог на протест пред Владата, Ламбе Алабаковски на голема врата се враќа на музичката сцена. Тој има нова песна, …

пред 1 година

Share

Клои Кардашјан се разголи на палуба

Клои Кардашјан лежи на палуба на јахта во микробикини на фотографиите што ги објави на „Инстаграм“ во понеделникот. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]); Ѕвездата на …

пред 1 година

Share

Затвор за дивите копачи и продавачи на културното наследство во предметот „Ниџе“

Предметот во врска со културното наследство познат во јавноста како „Ниџе“ за кој Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција кон крајот на месец септември минатата година …

пред 1 година

Share

(Видео) Активиран подводен дрон во потрагата по Мартин

Грчките спасувачки служби активираа подводен дрон во спасувачката акција за пронаоѓање на Мартин Јовановски – третиот Македонец исчезнат во невремето во саботата на Халкидики. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code …

пред 1 година

Share

Францускиот предлог в четврток пред пратениците, ќе се обрати и Урсула фон дер Лајен

Собранието за четврток закажа седница во врска со францускиот предлог, кога, како информираа од Собранието, треба да се обрати и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен. var ai_block_div …

пред 1 година

Share

Силно полициско обезбедување на плоштадот кај Мавровка

Засилено е полициското обезбедување кај ТЦ Мавровка пред денешниот протест против францускиот предлог. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]); Според најавата, собирното место е пред Владата …

пред 1 година

Share
Трифун Костовски: На 22 август ја објавувам вистината за стечајот на Еуростандард банка

Трифун Костовски: На 22 август ја објавувам вистината за стечајот на Еуростандард банка

Бизнисменот Трифун Костовски најави дека на 22 август ќе ја објави вистината за стечајот на Еуростандард банка. „Со гордо срце и чиста мисла денеска официјално најавувам дека на ден 22 …

пред 1 година

Share
Трифун Костовски: На 22.08.2022 ја објавувам вистината за стечајот на Еуростандард банка

На 22.08.2022 Ја објавувам вистината за стечајот на Еуростандард банка

Почитувани граѓани на Република Македонија Со гордо срце и чиста мисла денеска официјално најавувам дека на ден 22 Август 2022 година во Скопје ќе биде обзнаен извештајот од мојата приватна истрага поврзана …

пред 1 година

Share
Со татко ми ставаме по една ракија, почнуваме да пееме и цело маало се собра кај нас: Голманот на Шкендија Костадин Захов меѓу спортот и музиката 

Со татко ми ставаме по една ракија, почнуваме да пееме и цело маало се собира кај нас: Голманот на Шкендија Костадин Захов меѓу спортот и музиката 

Костадин Захов, голманот на фудбалскиот клуб Шкендија, долги години е меѓу најдобрите во Македонија. Освен по одличните одбрани, публиката го препознава и по неговото пеење. Дино, како што го викаат …

пред 1 година

Share
Пред смртта на кралицата, Чарлс му наредил на Хари да не ја носи Меган во дворецот Балморал

По смртта на кралицата Елизабета, Чарлс му наредил на Хари да не ја носи Меган во дворецот Балморал

Кралот Чарлс му рекол на принцот Хари да не ја носи сопругата Меган Маркл во дворецот Балморал, додека тој и другите членови на кралското семејство допатувале за да бидат покрај …

пред 1 година

Share
Кание Вест во наредните 30 дена се одрече од алкохолот и сексот

Кание Вест во наредните 30 дена без алкохол и секс

<img width=”619″ height=”320″ src=”https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/11/FireShot-Capture-2869-Kanye-West-ide-na-ciscenje-na-30-dana_-Odrice-se-svih-poroka-uz-t_-www.24sata.hr_.png” class=”attachment-redmag-single-post size-redmag-single-post wp-post-image” alt=”” srcset=”https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/11/FireShot-Capture-2869-Kanye-West-ide-na-ciscenje-na-30-dana_-Odrice-se-svih-poroka-uz-t_-www.24sata.hr_.png 619w, https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/11/FireShot-Capture-2869-Kanye-West-ide-na-ciscenje-na-30-dana_-Odrice-se-svih-poroka-uz-t_-www.24sata.hr_-300×155.png 300w” sizes=”(max-width: 619px) 100vw, 619px”/> Раперот Кание Вест пред неколку дена се врати на „Твитер“, а сега ги извести …

пред 11 месеци

Share
Познате ќе им гостуваат на Весна и Игор, почнува шоуто „Агенда 21" премиерно на ТВ 24

Познати ќе им гостуваат на Весна и Игор, почнува шоуто „Агенда 21″ премиерно на ТВ 24

<img width=”1600″ height=”1068″ src=”https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930.jpg” class=”attachment-redmag-single-post size-redmag-single-post wp-post-image” alt=”” decoding=”async” srcset=”https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930.jpg 1600w, https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930-300×200.jpg 300w, https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930-1200×801.jpg 1200w, https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930-768×513.jpg 768w, https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930-1536×1025.jpg 1536w, https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930-150×100.jpg 150w, https://reporter.mk/wp-content/uploads/2022/12/viber_image_2022-12-03_16-03-17-930-370×247.jpg 370w” sizes=”(max-width: 1600px) 100vw, 1600px”/> Вечерва стартува првата …

пред 10 месеци

Share
Ето ги погоди сите противници на Мароко кои ги победи, па некои мислат дека Светското е наместено

Ето предвидува победа на Мароко против Франција, досега ги погоди сите кои ги елиминираше па некои мислат дека Светското е наместено

Или Светското е тешка местенка или поранешната фудбалска ѕвезда Самуел Ето е новиот Астрадамус, сметаат заговорниците, откако Камерунцот на шега ги погоди сите успеси на Мароко на Мундијалот. Можеби само …

пред 10 месеци

Share
podaroci

Кои се совршените новогодишни подароци за саканата личност?

Сезоната на празници започна на големо, носејќи со себе атмосфера на новиот почеток, подготвеноста за подарувањето на најблиските особи и низа разновидни идеи. Постојат подарци за Нова Година кои можат …

пред 9 месеци

Share
Се породи Парис Хилтон, првпат стана мајка од сурогат жена

Парис Хилтон доби дете од сурогат-мајка

Парис Хилтон со сопругот Картер Реум го добија првото дете. Бебето го доби од сурогат мајка, а убавата вест ја потврди за „Пипл“ магазинот. Сподели и фотографија од синот. „Веќе …

пред 8 месеци

Share
Познатата глумица Бирче Акалај бара донации од ковчези, откако бројот на загинати надмина 20 илјади

Потребни ни се ковчези за починатите, ве молам слушнете го нашиот глас: последната објава на позната турска актерка Бирче Акалај ја доближи болката со која се соочуваат

По катастрофалниот земјотрес во Турција, во кој до сега има преку 20 илјади жртви, познатата глумица Бирче Акалај побара донации од ковчези за семејствата да можат да ги закопаат своите …

пред 8 месеци

Share
Ана Стојановска: Првпат снимив еротска сцена пред 15 години, се секирав дали изгледам добро, не што ќе кажат луѓето

Ана Стојановска: Пред премиерата на “Кајмак” во Токио завршив во полиција

Ана Стојановска е истакната актерка од помладата генерација. Препознатлива по филмовите на Милчо Манчевски и сè уште актуелна по последниот, „Кајмак“, таа е една од оние глумици што го привлекуваат …

пред 7 месеци

Share
Американскиот инфлуенсер и модел Џеф Томас почина на 35 години

Млад манекен извршил самоубиство скокајќи од балкон

Американскиот инфлуенсер и модел Џеф Томас почина на 35 години, пренесе „ТМЗ“. Причината за смртта засега не е потврдеа и се очекуваат резултатите од обдукцијата. Од полицијата велат дека извршил …

пред 6 месеци

Share
Менталното здравје кај младите е нарушено, разговор на Миа Костова со психологот Ивана Хаџиванова

Менталното здравје кај младите е нарушено, Миа Костова и психологот Ивана Хаџиванова за насилството, анксиозноста и депресијата кај тинејџерите

Миа Костова на својот Јутјуб канал објави интервју со психолог Ивана Хаџиванова, воедно и основач на „Неокортекс“ центар. Интервјуто е на тема која ги засега апсолутно сите родители на деца …

пред 6 месеци

Share
Перам алишта, делам тоалет со комашии, читам библија ама барем сум во земја на ЕУ, открива Ване Цветанов откако избега од Македонија

Перам алишта, делам тоалет со комшии, читам библија ама барем сум во земја на ЕУ, открива Ване Цветанов откако избега од Македонија

Поранешниот претседател на Советот за унапредување и надзор на ревизијата, Ване Цветанов избега од Македонија, откако МВР му поднесе кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластување. Се товари …

пред 6 месеци

Share
Илон Маск ги казни Папата, Бијонсе, Трамп, Бил Гејтс и Кардашијан затоа што не му платиле за Твитерот

Илон Маск им ја отстрани сината ознака на Твитер на Папата, Бијонсе, Трамп, Бил Гејтс и Кардашијан затоа што не платиле

Неколку светски ѕвезди од синоќа остана без стариот син знак на „Твитер“. Маск им ги тргна на Папата, Бојонсе, Доналд Трамп, Бил Гејтс, Ким Кардашијан, затоа што не му платиле. …

пред 5 месеци

Share
(Фото) Лидија Вукичевиќ додека се загреваше за претстава направи стој на раце

(Фото) Лидија Вукичевиќ направи стој на раце додека се загреваше пред претставата

Популарната српска актерка Лидија Вукичевиќ уште еднаш покажа дека годините за неа се ништо и додека се загреваше за претставата направи стој на раце. Во фармерки, бела кратка маица и …

пред 5 месеци

Share
Scroll to Top