Грковска на Светскиот форум за граѓанско општество: Односот кон граѓанскиот сектор е одраз на демократската зрелост на едно општество

Грковска на Светскиот форум за граѓанско општество: Односот кон граѓанскиот сектор е одраз на демократската зрелост на едно општество

„Граѓанскиот сектор е важен набљудувач на работата на секоја влада и затоа нивната улога е од големо значење за секој демократски систем. Односот на државата, односно на владините институции кон …

пред 19 минути

Share
Ибрахимовиќ ќе биде новиот тренер на Милан?!

Ибрахимовиќ ќе биде новиот тренер на Милан?!

Златан Ибрахимовиќ наскоро би можел да започне со тренерска работа. Италијанците шпекулираат дека тој би можел да седне на клупата на Милан. Позицијата на Стефано Пиоли сериозно е разнишана по …

пред 40 минути

Share
Израел го нападна јужниот дел на Газа: „Болниците се полни со мртви и ранети, главно жени и деца“

Шеф на агенција на ОН: Изгледа дека Израел се обидува да ја исчисти Газа од Палестинците

Изгледа дека Израел се обидува да ја исчисти Газа од Палестинците, соопшти високиот комесаријат на ОН за палестински бегалци. Филипе Лазарини известува за ЛА Тајмс дека Израел користи воена офанзива …

пред 55 минути

Share
ИДФ: Повеќе од 100 израелски војници се убиени од почетокот на копнената операција

ИДФ: Повеќе од 100 израелски војници се убиени од почетокот на копнената операција

Повеќе од 100 израелски војници загинаа од почетокот на израелската копнена офанзива во Газа. Утрово тројца од четворицата настрадани војници загинале во борби во јужниот дел на Газа, додека четвртиот …

пред 1 час

Share
МТСП: Тренчевска ја предводи делегацијата на РСМ во Будимпешта

МТСП: Тренчевска ја предводи делегацијата на РСМ во Будимпешта

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска утринава отпатува за Будимпешта, Унгарија со цел учество на конференцијата „ Управување со недостатокот на работна сила во Западен Балкан“ во организација …

пред 1 час

Share
Семејствата на киднапираните Израелци маршираат кон Ерусалим, го критикуваат Нетанјаху

Нетанјаху: Ова е почеток на крајот за Хамас

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера изјави дека десетици милитанти на Хамас им се предале на израелските сили во последните денови, што го покажува „неуспехот на Хамас“. „Во изминатите неколку дена …

пред 1 час

Share
Scroll to Top