ВМРО-ДПМНЕ: Нов заем од 100 милиони евра за ЕЛЕМ, кој ќе го плаќаат граѓаните во сметките за струја

пред 3 дена

Електрани на Македонија со нов долг кон ЕБОР од 100 милиони евра за покривање на криминалот кои оваа неспособна и криминална власт на СДСМ и ДУИ го прави во ЕЛЕМ. Наместо инвестиции во енергетика изминативе неколку години власта го опустоши електро енергетскиот систем во Македонија, па сега во време на кризи мора да се задолжува за да има за плати за работниците и ликвидност на претпријатието, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Од партијата наведуваат дека пред само неколку месеци ЕЛЕМ доби над 175 милиони евра од страна на Владата кои сега не им се доволни, бидејќи тие пари завршија во џебовите на функционерите на СДСМ и ДУИ.

Ова е последица и на огромната плачка која ја направи Ковачевски и фамилијата Заеви во РЕК Битола, преку криминалните тендери, за кои граѓаните беа сведоци.

Овие заеми од страна на Електрани на Македонија директно ќе удрат по џебот на граѓаните. Веќе криминалната влада најавува нова, повисока цена на електричната енергија, а со овие нови задолжувања тоа покачување може да биде и драстично поголемо.

Неодговорното и расипничко владеење на владата на СДСМ и ДУИ го чувствуваат граѓаните на свој грб. Криминалот на владата на Ковачевски мора да биде казнет, се вели во соопштението.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

World's End Harem

AnimeHeaven My Hero Academia Season 2 (Dub)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 10

AnimeHeaven Pokémon Journeys: The Series

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 3

tải go88
Scroll to Top