Странски судии ќе ги судат дерби мечевите во Хрватска

Странски судии ќе ги судат дерби мечевите во Хрватска

Фудбалскиот сојуз на Хрватска (ХНС) договори сите најголеми натпревари до крајот на тековната сезона да ги судат елитните судии од Лигата на шампионите, обајви „Спортске новости“. Странските судии ќе ги …

пред 6 часа

Share
Кејт Мидлтон за прв пат во јавноста по операцијата

Кејт Мидлтон за прв пат во јавноста по операцијата

Кејт Мидлтон последен пат беше видена во јавноста на крајот на декември, по што палатата објави дека била принудена привремено да се повлече од службените обврски поради операција на абдоменот. …

пред 6 часа

Share
Деветмина ученици во три основни училишта во Карпош заразени со салмонела

Наставник блудничел врз деца во училиште во Хрватска

По апсењето на 50-годишен наставник осомничен дека блудничел врз деца во Далмација, откриено е дека две деца поднеле пријава против него. Судијата на осомничениот наставник му одреди едномесечен притвор за …

пред 7 часа

Share
Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Турција. Според ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот бил измерен на 53 километри североисточно од градот Баликесир и 13 километри …

пред 8 часа

Share
(Видео) Драма во Германија: Вооружено лице упаднало во болница и се забарикадирало, полицијата на терен

(Видео) Драма во Германија: Вооружено лице упаднало во болница и се забарикадирало, полицијата на терен

Голема полициска и противпожарна операција во моментов е во тек во болницата Луизен во германскиот град Ахен, пренесува Билд. Според првите информации од полицијата има вооружено лице кое се забарикадирало …

пред 8 часа

Share
Битиќи на „Копаоник бизнис форум“: Преку регионална соработка до зголемена конкурентност на домашните економии

Битиќи на „Копаоник бизнис форум“: Преку регионална соработка до зголемена конкурентност на домашните економии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска учествуваше на „Копаоник бизнис форум“, кој се одржува во Србија, а каде беше дел …

пред 8 часа

Share
(Фото) Автомобил „БМВ“ пронајден во камион кој требало да превезува бои и лакови во Србија

(Фото) Автомобил „БМВ“ пронајден во камион кој требало да превезува бои и лакови во Србија

При преглед на камион, кој според документацијата требало да превезува суровини за производство на бои и лакови, царинските службеници во Србија на 29 февруари во Горњи Милановац, под церадата на …

пред 9 часа

Share
Најмоќните економии во светот: Бесни сме поради смртта на Навални, истражете го тоа

Повеќе од 40 земји бараат меѓународна истрага за смртта на Навални

По смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повеќе од 40 земји повикаа на меѓународна истрага. Русија мора да дозволи „независна и транспарентна меѓународна истрага за неговата ненадејна смрт“, изјави …

пред 9 часа

Share
Scroll to Top