Автобус удри во велосипедистка во центарот на Скопје

пред 3 години

Автобус удри во 27-годишна велосипедистка вчера кај „Веро центарот“.

Во незгодата со повреди се здобила Д.С. и и била укажана помош во Приватна здравствена установа, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Share
Scroll to Top