Автомобил прегази жена во Бутел и избега од местото

пред 2 дена

Жена со тешки телесни повреди е пренесена во болница по удар од автомобил.

Според информациите од полицијата, пред два дена на крстосницата од булеварот Христијан Тодоровски Карпош и улицата Ферид Бајрам во Скопје, патничко возило „бмв“, удрило во пешакот З.Ш.У.(55) од Косово, со живеалиште во Скопје, по што го напуштил местото на незгодата.

„На повредената ѝ била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Share

TwistMoe: Happy Happy Clover anime episode 13 online free at https://twistmoe.net watch anime online

AnimeFreak: Hetalia Axis Powers (Dub) anime episode 52 online free at https://animefreak.ws animefreak dororo

WCOStream: Rhea Gall Force anime episode Full online free at https://wcostream.cc mickey and the roadster racers wcostream

Visual: https://visual.ly/users/gogoanimeentity/portfolio

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime

Viwa-n gov: http://viwa-n.gov.vn/hoi-dap-truc-tuyen/chi-tiet-17146

Scroll to Top