Автомобил удрил во ѕид, па се запалил кај Миравци, возачот починал

пред 12 месеци

Едно лице загина во сообраќајка несреќа што се случила вчера утрото во близина на селото Марвинци кога удрил во бетонски столб и настанал пожар.

„На 1.11.2020 во Полициската станица Валандово било пријавено дека околу 5.10 часот, на магистралниот пат А1, во близина с. Марвинци, на местото наречено Надвозник, патничко возило „југо корал 45“, со велешки регистарски ознаки, сопственост на Г. П. (70) од Гевгелија, а управувано од непознато лице, удрило во бетонски столб од надвозник, при што од ударот настанал пожар во возилото, кое целосно изгорело, а возачот починал на местото“, соопшти МВР.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Валандово, а од лекар била констатирана смрт кај возачот. Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициската станица Валандово, а по наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција.

Share

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

WCOStream: Jishu Seisaku Movie Binchou-tan anime episode 2 online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob

Black Jack: The Two Doctors of Darkness Episode Full

Yozakura Quartet: Hana no Uta Episode 13

Forum1 shellmo: http://forum1.shellmo.org/member.php?action=profile&uid=1144296

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimebe/about

Scroll to Top