Автомобил удри во велосипедист во Скопје, возачот избегал

пред 5 месеци

Седумдесет и четиригодишен велосипедист е тешко повреден откако во него удрил автомобил, а возачот избегал.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на крстосницата од ул.„Самоилова“ и сервисна улица што ги поврзува ул.„Самоилова“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, кога возило „цитроен Ц5“, со скопски регистарски ознаки, управувано од непознат возач, удрило во велосипед, управуван од Т.Т.(74) од Скопје. Возачот избегал.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch subbed anime AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AniWatch Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 17

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 4

english anime Bleach

My Hero Academia Season 4 Episode 20

Scroll to Top