Автомобил удри во жена – итно пренесена во штипската болница

пред 3 години

Шеесет и двегодишна жена од Штип е тешко повреден откако во неа вчера доцна попладне удрило возило на крстосницата од ул.„Пиринска“ и ул.„Сутјеска“ во Штип.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила Р.В., на која и била укажана лекарска помош во Клиничка болница Штип. За незгодата е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

Share
Scroll to Top