Активни 20.687 случаи на коронавирус во Македонија, речиси половина се во Скопје

пред 11 месец

Во моментот како активно заразени со коронавирус се водат 20.687 лица, од кои 9.837 се од Скопје. Во Тетово активни се 989 случаи на зараза, 965 заразени има во Прилеп, а 940 во Куманово.

Во Скопје, по повеќе од 1.000 заразени има во Гази Баба, Аеродром, Карпош, Центар и Кисела Вода.

Согласно последните податоци од Министерството за здравство, вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 55127, бројката на оздравени пациенти е 32894, на починати е 1546.

Досега во Македонија се направени вкупно 313.519 тестирања на Ковид -19.

Share

Website https://animeflv.uk: Watch Devil May Cry animeflv Episode 12 animes online

ANIMEFLIX: Shin Koihime†Musou: Gunyuu, Minami no Shima de Bakansu wo Suru no Koto - Ato, Porori mo Aru yo! anime episode Full online free at https://animeflix.nl free anime

Watch anime online for free at AniWatch watch anime dub

Website https://animekisa.in: Watch The Fruit of Grisaia animekisa Episode 13 dubbed anime

Producthunt: https://www.producthunt.com/@animefreakws

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/gogoanimebe

Scroll to Top