Ангелов: Заврши времето кога безгрижно си кршев ќерамиди со глава

пред 6 месеци

Стојанче Ангелов кој од синоќа раководи со Главниот Штаб за управување со кризната состојба во земјата, на социјалните мрежи напиша дека завршило времето кога безгрижно си кршел керамиди со глава.

„Почитувани ФБ пријатели! Заврши времето кога безмалку безгрижно си кршев ќерамиди со глава. Од синоќа раководам со Главниот Штаб за управување со кризната состојба предизвикана од Ковид 19“, напиша Ангелов, кого неодамна владата го постави за директор на Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Почитувани ФБ пријатели!
Заврши времето кога безмалку безгрижно си кршев ќерамиди со глава.
Од синоќа раководам со…

Posted by Стојанче Ангелов on Saturday, November 21, 2020

Ангелов ги повика граѓаните заради поуспешна работа на Главниот Штаб, своите конструктивни идеи, забелешки, совети и критики да ги напишат на ФБ страната на Центарот за управување со кризи.

Денеска на седница на Кризниот штаб треба да се разгледа Нацрт-акцискиот план за борба против пандемијата што го изготвува Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Share

AnimeHeaven anime heaven site: High School DxD (https://animeheaven.pro/m/vpV) Episode 12

AniWatch anime stream: The Promised Neverland Season 2 (https://aniwatch.pro/m/zd0k) Episode 11

Scroll to Top