(Видео) И СДСМ објави видео од дрон оти видеото на Мицкоски било многу режирано

пред 2 години

И Социјалдемократскиот сојуз на Македонија објави видео со дрон од синоќешниот собир на ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи дека со видеото што утрово го објави Мицкоски глуми невешт режисер за да го прикрие дабаклот.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„Наместо да ја прифати реалноста и да ја прими порака од граѓаните Мицкоски глуми невешт режисер, крати секвенци, од петни жили се мачи да сокрие нешто што не може да се сокрие.Еве целосно видео од дрон, без монтажи, без интервенции, дебаклот на митингот на ВМРО-ДПМНЕ е евиденитен“, велат од СДСМ.

Наспроти тврдењето на ВМРО-ДПМНЕ дека на собирот пред Влада имало 70.000 луѓе, според СДСМ вчера излегле околу 15.000 симпатизери на партијата.

Share
Scroll to Top