(Видео) Нелегално оружје пронајдено при претрес во Визбегово

пред 5 месеци

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при СВР Скопје, денеска привеле 38-годишен жител на Визбегово со иницијали М.Р.

Како што информираат од МВР, при извршен преглед кај него бил проинајден пиштол со две рамки со вкупно 34 куршуми калибар 9 милиметри.

По документирање на случајот, против М.Р. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Share

link tải go88 cho iphone

sunwin bị lỗi

Scroll to Top