(Видео) Стоилковски: Оставка заради примитивизмот на Талат Џафери

пред 4 дена

„Погледнете го вистинското лице на власта и примитивизмот во практикувањето власт, недостојно за Собрание на Република Македонија!“, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„Не постои друг чекор по примитивизмот на Талат Џафери освен негова оставка! Талат Џафери, со сиот негов примитивизам во Парламентот, е недостоен да го води и да биде член на законодавниот дом. На примитивизмот од Форино не му е местото во Собранието! За ваков примитивизам, насилство, вулгарности, нема место во било кое Собрание најмалку во македонското. Оваа потврдена снимка од Талат Џафери во прашање ја доведува и неговата деловна способност, но и дали зад вулгарностите постојат зависности на Талат Џафери коишто предизвикуваат апстиненцијални кризи и невозможност за рационално водење на седниците на Собранието?“, истакна Столковски.

Не постои оправдување, додаде тој, за ваков, како што го нарече, простотилак и според него, прашање е дали сите коалициски партери во крими-власта го поддржуваат и би го оставиле без осуда ваквиот примитивен однесување од деспотот од Форино?

„Објаснувањето од примитивецот од Форино дека „не знаел“ за вклучени микрофони, е само доказ за вистинското лице на власта и начинот на владеење – со насилство и понижување. Јасно е, кога крими-коалицијата СДСМ и ДУИ нема аргументи, деспотот од Форино станува нервозен и на површина испливува суштината, на површина испливува простотилакот кој што е слика за севкупното практикување на власта на крими- коалицијата!“, посочи портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ.

Сето ова, како што рече, е само причина за негова неотповиклива оставка!

Share

anime streaming. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Ranking of Kings Episode 17

4Anime Record of Ragnarok Episode 10

watch anime dub Attack on Titan Final Season Part 2

english anime Dragon Ball Z (Dub)

4Anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 8

tải go88
Scroll to Top