ВМРО-ДПМНЕ: Врските за вакцинирање главна карта за вакцините на Филипче кои доцнат

пред 3 месеци

Врските за вакцинирање главна карта за вакцините на Филипче кои доцнат. Граѓани чекаат со недели за да дојдат на ред, а други добиваат вакцини преку ред, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Според нив, власта направила поделба на граѓаните на луѓе од прв ред и луѓе од втор ред.

„Луѓе од прв ред се луѓето од власта и тие добиваат се преку ред, а луѓе од втор ред се сите други, кои треба да чекаат да добијат се луѓето од власта, па за нив ако остане остане. Вакцинирани се луѓето подобни за власта, а за народот нема вакцини. Народот треба да чека за сите од власта да се извакцинираат, па за нив ако остане“, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Од оваа партија сметаат дека целиот процес на вакцинација почнал со како што велат, донирани вакцини.

„Првите 60-тина илјади вакцини беа милостина на други држави и од „Ковакс“ системот, а потоа кога се потрошија народот одеше во Србија да се вакцинира, за на крај во последните три недели скоро и да снема вакцини, а процесот речеси запре. На Филипче му требаа 5 месеци за да почне со вакцинација и уште 2 месеци за да дојде до некоја нормална бројка на вакцини. Во тој временски период десетици илјади се заразија и стотици ги загубија своите животи“, пишуваат од опозициската партија.

Додаваат дека заради неспособноста на Филипче народот страда и дека е време да се стави крај на лошите политики.

Share

Watch Cyborg 009: The Reopening Episode Full

Gyakuten Saiban 6 Prologue (https://animedao.nl/m/Py39) Episode Full

Watch Queen's Blade: Inheritor of the Throne Episode 12

Hipira-kun ONA (https://4anime.biz/m/WZwZ) Episode 2

Vingle: https://www.vingle.net/posts/3825125

Rctech: https://www.rctech.net/forum/members/kissanimemx-253959.html

Scroll to Top