Возило излета на патот Штип – Аргулица, двајца повредени

пред 7 месеци

Вчера во 13:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Штип – Аргулица, атар на селото Таринци, патничко возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Д.(32) од Штип, излетало од коловозот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот Д.Ш.(34) од Штип се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Штип, соопшти полицијата.

Share

AniWatch free anime: Watch Fairy Tail (Dub) Episode 83

ANIMEFLIX animeflix given movie: Naruto: Shippuden Episode 500

Scroll to Top