„Голф“ удрил во полицајка на автопатот Тетово-Гостивар

пред 3 години

На автопатот Тетово-Гостивар во 2:30 часот по полноќ, на 20 февруари, се случила сообраќајна незгода во која 34-годишниот Т.Т. од Тетово управувајќи автомобил „голф“ со тетовска регистарација, удрил во полициска службеничка.

Како што информираат од МВР, „голфот“ најпрво удрил во полициски автомобил „шкода јети“, кој обезбедувал место каде претходно се случила сообраќајна незгода, а потоа и во полицајката.

Таа било итно пренесена во клиничката болница во Тетово каде и биле констатирани повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од тетовската полиција.

Share
Scroll to Top