Жена прегазена во Скопје

пред 6 месеци

Во утринските часови на 26 ноември во скопската полиција бил пријавен случај на прегазен пешак.

Според пријавата, настанот се случил на улицата „Босна и Херцеговина“ во круг на скопска фирма, кога автомобил „нисан“ управуван од Т.Ч.(35) од селото Побожје, удрил во пешак од Скопје.

Станува збор за 63-годишна жена со иницијали С.С. која со возило на итна медицинска помош била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде и биле констатирани тешки повреди, по што подоцна им подлегнала на повредите.

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Share

AnimeHeaven black clover anime heaven: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://animeheaven.pro/m/xp0B) Episode 24

WCOStream close enough wcostream: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (https://wcostream.cc/m/raQE) Episode 26

Scroll to Top