Заев: Споделувањето неточни или лажни информации може да предизвика сериозни последици

пред 4 месеци

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил напиша дека ја прифаќа препораката дадена во рамки на Меѓународната недела на медиумска писменост да се размисли пред некоја содржина да се сподели, бидејќи, како што нагласува, споделувањето неточни или лажни информации може да предизвика сериозни, па дури и фатални последици.

– Ја прифаќам препораката да размислам пред да споделам, како иницијатива по повод Меѓународната недела на медиумската писменост. Споделувањето неточни или лажни информации може да предизвика сериозни, па дури и фатални последици. Да се здружиме и да ги запреме дезинформациите онлајн, напиша премиерот Заев на ФБ.

Share

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/XgeN) Episode 9 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime news

Watch Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview at GoGoAnime gogoanime tower of god

Scroll to Top