За еден ден казнети 788 возачи за брзо возење во Македонија

пред 6 дена

Полицијата за еден казни 788 возачи за брзо возење на територија на цела држава.

Во текот на вчерашниот ден (03.05.2021) Министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на државата за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената. Казнњти се 788 возачи.

Од нив, 111 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 21 возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

„Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, велат од МВР.

Share

AnimeHeaven animeheaven bleach: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11

GoGoAnime gogoanime kiss: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

Scroll to Top