Изречени 540 санкции за неносење маска

пред 2 години

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 540 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Share

play go88 cc Tải Go88 APK IOS mới nhất - Game bài đổi thưởng go88 đánh bài

https://tai.sunwin.gg/

Scroll to Top