Казнати 281 возачи во Скопје

пред 10 месеци

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 281 мерка, меѓу кои 33 за возење без возачка дозвола, 16 за технички неисправни и нерегистрирани возила и 9 санкции за управување под дејство на алкохол. Изречени се 52 мерки за непрописно паркирање и подигнати се 33 возила со специјално возило пајак. За неносење на  заштитна маска изречени се 33 санкции.  

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот“, соопшти МВР.

Share

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Shirobako Movie Episode Full

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Inazuma Eleven Go Episode 47

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimebe/1295889/

Osf: https://osf.io/qmc52/

Scroll to Top