Казнети 142 лица за неносење маска

пред 8 месеци

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Северна Македонија, биле изречени 142 казни поради прекршување на мерката за носење лична заштита на лице.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

Website https://animeflv.uk: Watch Expelled from Paradise animeflv Episode Full anime sites

Website https://animeflix.nl: Watch To Heart 2 AD Plus animeflix Episode 2 animeflix sword art online

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Issho ni Training Ofuro: Bathtime with Hinako & Hiyoko animepahe Episode Full online anime

Gfycat: https://gfycat.com/@animefreakws

Telegram: https://telegram.me/s/animeflixnl

Scroll to Top