Казнети 202 возачи во Скопје, од кои 65 за брзо возење

пред 3 години

Полицијата вчера казни 202 возачи во Скопје, од кои 65 за брзо возење, информира Министерството за внатрешни работи.

„На територијата на град Скопје изречени се вкупно 202 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 65, 24 за возење под дејство на алкохол, 11 за возење без возачка дозвола. Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон, 15 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 52 за непрописно паркирање“, велат од МВР.

Од таму најавија дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Share
Scroll to Top