Казни за 670 лица за неносење маска

пред 5 месеци

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  670 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19, се вели во соопштението.

Share

AnimeTV chia anime tv me: My Hero Academia Episode 13

4Anime free anime: Watch Attack on Titan Final Season Episode 1

Scroll to Top