Кафуле во Струмица заработи пријава поради непочитување на мерките

пред 3 месеци

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице од Струмица и против управителот И. В. (45) од Струмица за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

На 26/27.9.2020 пријавените постапиле спротивно на протоколот за отворање и работа на кафетерии и угостителски објекти за исхрана, така што на повеќе маси за стоење, околу кои биле присутни повеќе лица, без да има доволно столови за сите, било извршено послужување, а на сите маси немало дезинфекциски средства и не се носеле заштитни маски на лицето, соопшти полицијата.

Share

The Promised Neverland Season 2 Episode 2 at website https://animeplanet.cc demon slayer anime planet

Fire Force (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/7BQ9) Episode 24 at KissAnime kissanime one piece stampede

Scroll to Top