Кичевец фатен со 38 пакувања хероин

пред 5 месеци

Кичевската полиција денеска во пладневните часови го уапсила Ф.И. 30-годишен дилер од овој град.

Како што информираат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од 30-годишникот, при што кај него биле пронајдени 38 паковки со хероин и три паковки со марихуана наменети за продажба.

Против Ф.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

Share

AnimeHeaven anime heaven website: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 5

AnimeTV anime tv saitama: Watch Fairy Tail (Dub) Episode 148 (https://animetv.cc/m/4e42/ep-148)

Scroll to Top